RBB - MURO

 

Ważnym elementem w tej optymalizacji są cechy konstrukcyjne powierzchni skrawających dysku. Dotyczy to cech geometrycznych, jak i cech materiałowych: materiału, jego stanu, obróbek cieplno-chemicznych i właściwości po tych obróbkach, w tym wytrzymałości na rozciąganie, udarności i twardości.

Zastosowanie w linii do recyklingu zużytych opon (MURO) innowacyjnych segmentów tnących wytwarzanych metodą wyciskania objętych wnioskiem patentowym, stanowi istotny przełom w metodach recyklingu opon. Wymienne segmenty tnące umieszczone są na obwodzie zewnętrznym tarczy będącej głowicą skrawającą. Są one dopasowane kształtem do obwodu tarczy i każdy posiada na stronie zewnętrznej uformowane ostrza tnące. Specjalne ostrza segmentów poradzą sobie z wszystkimi komponentami opony, zamieniając ją w jednej operacji technologicznej na miał: gumy, metalu i nylonu. Innowacyjne segmenty tnące tarczy są łatwo wymienne i tanie w produkcji. Głowica obraca się z dużą prędkością obwodową rzędu 80 m/s. W wyniku tego procesu podczas jednej operacji rozdrabniania otrzymujemy cząstki w zakresie 0,1 do 0,3 mm.

 

 

 

Nowy innowacyjny sposób wytwarzania segmentu tnącego pozwala uzyskać żądane ukształtowanie powierzchni segmentów tnących w jednej operacji technologicznej, co obniża w bardzo dużym stopniu koszty wytwarzania tych narzędzi, a co za tym idzie dodatkowo z mniejsza koszty eksploatacji MURO. Na świecie istnieje kilkunastu liczących się producentów maszyn i linii technologicznych do rozdrabniania opon, ale żadne z wdrażanych przez nie rozwiązań nie stanowi przewagi innowacyjnej nad rozwiązaniem firmy RBB-STAL S.A.

Przede wszystkim dzięki zastosowaniu innowacyjnych segmentów tnących, MURO jest tańsze w produkcji a tym samym w zakupie i oszczędniejsze w zużyciu energii od dotychczas stosowanych stacjonarnych linii technologicznych.

Tradycja i doświadczenie

Grupa RBB- STAL powstała na gruncie tradycji rodzinnej firmy rzemieślniczej założonej w 1957 roku przez Janinę i Floriana Rybka.

Nowoczesność i innowacje

Inwestycje w wysokiej klasy Park Maszynowy. Własna prototypownia i laboratorium badawczo-rozwojowe.
Najwyższe standardy jakościowe potwierdzone certyfikatami.

Poznaj RBB-STAL »

"60 lat doświadczenia ma znaczenie"

Włodzimierz Borusiak | Prezes Zarządu

7 powodów dla których warto z nami współpracować

bezpieczny proces magazynowania oraz odpowiedni system pakowania
/
możliwość dowozu własnym transportem
/
najwyższej jakości materiały od dostawców krajowych i zagranicznych
/
koncentracja na procesach będących istotą działania
/
oszczędność czasu przez skrócenie procesu logistycznego
/
optymalizacja wykorzystania materiałów
/
maksymalnie skrócony proces technologiczny
/

Firma RBB-STAL S.A. informuje, iż zrealizowała projekt "Rozwój przedsiębiorstwa RBB-STAL S.A. poprzez wdrożenie innowacji produktowych dzięki inwestycji w środki trwałe i ICT" zrealizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.